S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení.


Úvod » Technické informace

Technické informace

 

Plastové madlo MO1 na zábradlí v panelových domech

 

je vyrobeno z integrálně nadouvaného, zdravotně nezávadného polystyrenu. Jedná se o plné profily, povětrnostně stálé, nenasákavé, nepodléhající vlivu plísní, hmyzu a dřevokazných hub ve standardních podmínkách. Tolerance rozměrů je 2 %.Zásady montáže plastových dílců MO1 Tepelná roztažnost madla je cca 6mm/1bm léto-zima, pro použití v exteriéru. V interiéru jsou madla montována s dilatací 1 mm. Doporučená teplota pro montáž je cca 20 ° C. Všeobecně platí, že tyto výrobky musí být uchyceny tzv. plovoucím způsobem z důvodů rozdílné dilatace (roztažnosti) oproti jiným materiálům (kov, dřevo, beton atd.) Vlivem přímého slunce a při nerovnoměrném teplotním namáhání může docházet k tvarovým změnám. Montáž na kovovou pasovinu Madlo a pasovina je předem zbavena mastnoty a nečistot. Barvu na stávající pasovině zábradlí (v případě montáže výměny madel) je třeba zdrsnit před lepením a odstranit zbytky barvy, která pevně nedrží na podkladu. Doporučuje se pasovinu zbavit starého nánosu barvy. Kotvíme lepením nebo vruty a šrouby s doporučeným průměrem 5mm a větším v závislosti na druhu aplikace a použitého materiálu. Maximální doporučené rozteče při montáži jsou do 600mm, celková délka profilů do 3000mm. K lepení doporučujeme speciální montážní lepidlo. Obrábění Obrábíme stejným způsobem jako dřevo tj. řezáním, vrtáním , frézováním , pilováním atd. Natavení ploch zabráníme chlazením nebo větší řeznou rychlostí.Tepelná odolnost je cca do 70 °C, není dovoleno na tyto madla odkládat předměty o vyšší teplotě, nebo je instalovat v blízkosti tepelných zářičů a otevřeného ohně - nebezpečí požáru!Barevná stálost Madlo MO1 standardně obsahuje UV filtr. Přesto účinkem slunečního záření matoví a přechází ke světlejším odstínům, v případě bílé pak ke slonové kosti. Odstín se stabilizuje cca po 6 měsících. Odstín se z technologických důvodů může lehce lišit mezi jednotlivými profily, zvláště pak mezi výrobními sériemi (nejedná se o polep fólií s opakujícím se vzorem).Všeobecné vlastnosti Použití hlavně tam, kde z důvodů vlhka mohou nahradit přírodní materiály.Údržba Udržujeme běžnými saponáty bez obsahu chlóru. Nedoporučujeme používaní organických rozpouštědel, které nenávratně naruší uzavřený povrch. Skladování Skladujeme na rovném povrchu v bezpečné vzdálenosti od tepelných zářičů. Výrobky se nesmějí skladovat ve svazcích a zabalené ve fólii na přímém slunci a dešti.Na dodávaná madla MO1 poskytujeme standardní záruku 24 měsíců při dodržení výše uvedených podmínek montáže a skladování. Záruka se nevztahuje na barevný odstín a poškození vyššími vlivy a vandalismem. Všechny práce a náklady spojené s výměnou vadných kusů jsou vyjmuté ze záruky.Dodavatel neodpovídá za škody způsobené nedodržením výše uvedených pravidel!Plastová madla MO1 jsou recyklovatelná pod značkou PS!

 

 

PVC madlo RA1, FA1 a SKW1 na zábradlí v panelových domech

 

PVC madla jsou vhodným produktem v  široké škále barevného provedení určeným pro obnovu stávajícího zábradlí. Madla jsou homogenní, plně probarvená, neobsahují žádné nebezpečné látky, jsou zdravotně nezávadná, vhodná pro obytné prostory a veřejné budovy.Výměna se provádí následovně:

1. Demontáž stávajícího madla zábradlí

2. Odborná montáž nového profilu madla za přesného dodržování doporučení výrobce a za použití pro materiál vhodného zařízení na horký vzduch (Biothermic SIS).

3. Zhotovení rohů, zakončení a ohybů madel je provedeno výrobcem doporučeným příslušenstvím, materiálově a barevně shodným.

4. Madla jsou svým profilem určena pro kovový nosič: plochá ocel 30 mm × 8 mm

 

 

Tepelná odolnost

 

Profily madel RA1, FA1 a SKW1 jsou srovnatelné při požáru s  instalačními stavebními díly podle DIN 4102 (Chování stavebních materiálů a dílů při požáru) klasifikovány jako B2: normálně hořlavá a vyhovují požadavkům pro výškové stavby a stavby bytů podle stavebních nařízení bez omezení. Poměrně malá hmotnost montovaného plastového madla v případě požáru na schodišti sama nemá žádný vliv a může být zapálena pouze již stávajícím otevřeným plamenem. Certifikace chování při požáru našich PVC madel není z tohoto hlediska potřebná. Barevná stálost ve vnějším prostředí s přímým slunečním světlem by barevné tóny modrá, zlatá, hliníková a barvy se zvláštním efektem 514, 515 a 517 neměly být používány. Všechny barvy jsou vhodné pro vnitřní prostředí.

 

Zákaznická linka Dastech s.r.o. - Madla pro panelové domy

 

NTBjOGM2