S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení.


Úvod » Plastová madla

Plastová madla na zábradlí v panelových domech

 

Plastová madla dokážou zázraky při úpravě interiéru chodby. Lze jimi velice účinně renovovat původní typ zábradlí, že bude vypadat jako nové. Takovému zábradlí poskytne modernější funkční vzhled, ale současně lze díky plastovým madlům ušetřit spousta peněz. Tato plastová madla zábradlí pro panelové domy, se totiž rozměrově shodují s původními bakelitovými madly, takže se hodí pro celkovou výměnu starých madel bez výměny celého zábradlí nebo jen pro doplnění chybějících částí stávajících madel. Plastová madla z pevného materiálu se doporučují lepit na ocelovou pásovinu zábradlí doporučeným speciálním lepidlem. Tuto instalaci plastových madel zábradlí může provést autorizovaný dodavatel těchto typů madel zábradlí.

 

Plastová madla DA1, DA2 a MO1


Do této skupiny jsou zařazená madla DA1, DA2 a MO1. Jedná se o pevná, neohebná madla vyráběná z materiálů jako je Novodur® a nadouvaný polystyren. Pro lepení madel jsou vhodná dodavatelem doporučená laboratorně odzkoušené lepidlo.

Plastové madlo DA1 se dodává v několika základních barvách, při větším odběru zajišťujeme barvy dle vzorníku RAL. Je plně probarvené ve hmotě. Koncovky a rohy dodáváme pouze v černé a tm. hnědé barvě.

 

a) montáž madla DA1 a DA2 celoplošným nalepením lepidlem.

Samotná montáž je realizována na předem očištěnou ocelovou pasovinu zábradlí (povrch je zbaven zásadních nerovností, staré barvy, která by se mohla odlupovat, a je odmaštěn). Tato příprava je nutná pro celoplošné lepení.

b) montáž madla DA1 a DA2 bodovým lepením lepidlem.

Pro úsporu poměrně drahých lepidel na plasty je možné lepit madlo v bodech namísto celoplošného nalepení (rozteč bodového lepení cca 50 -70 cm). V místě bodového spoje je třeba obrousit pasovinu na čistou ocel, o ploše cca 30x30mm.

 

c) montáž madla MO1 celoplošným lepením lepidlem Wurth

Samotná montáž je realizována na předem očištěnou ocelovou pasovinu zábradlí (povrch je zbaven zásadních nerovností, staré barvy, která by se mohla odlupovat, a je odmaštěn). Tato příprava je nutná pro celoplošné lepení.

 

Provedení plastových madel

 

Madlo DA Madlo DA1 Madlo MO1
DA1 DA2 MO1
plně probarvené ve hmotě potaženo různými dekory Renilt folie probarvená vnější vrstva
Rohy a koncovky plastového madla
Madlo DA1 MO1 Koncovka MO1 Roh MO1 spojka

 Madka PVC - roh levý

Madlo DA1

Fotogalerie

 Fotografie 1Fotografie 2Fotografie 3Fotografie 4Fotografie 5Fotografie 6Fotografie 7Fotografie 8Fotografie 9

klíčová slova k článku: plastová madla, schodišťová madla plastová, dřevěná madla, PVC madla, paneláková pvc madla, dřevěná madla na zábradlí,  madla pro panelové domy, madla do peneláku, plastová madla na zábradlí,  madla zábradlí do paneláku, plastové madlo na zábradlí, madla zábradlí do paneláku, montáž plastového madla na zábradlí, madla na zábradlí panelového domu


ZmJkZTEwMD