S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení.


Úvod » Odolnější než dřevo?

Plastové madlo na zábradlí DA2

 

MadloPlastové madlo na zábradlí  - DA2

 

Jedná se o pevná, neohebná madla vyráběná z materiálů, jako je Novodur®. Povrch madla je opatřený Renolit fólií (používá se na plastová okna) v dekoru dřeva. Pro lepení madel jsou vhodná dodavatelem doporučená laboratorně odzkoušená lepidla.

 

 

 

 

 

Jádro plastového  madla DA2 je opatřeno folií Renolit, která je mechanicky velmi odolná a barevně stálá. Dekor působí téměř dokonale vjemem dřeva. Toto řešení ve srovnání se dřevěným madlem poskytuje řadu výhod: je dobře hygienicky udržovatelné, povrch je mechanicky odolný a odpadá následná nutnost lakovaní, jako je tomu u dřěvených madel při opotřebení laku.

 

Doporučený montážní postup pro madla DA1 a DA2

 

a) montáž madla DA1 a DA2 celoplošným nalepením lepidlem.

Samotná montáž je realizována na předem očištěnou ocelovou pasovinu zábradlí (povrch je zbaven zásadních nerovností, staré barvy, která by se mohla odlupovat, a je odmaštěn). Tato příprava je nutná pro celoplošné lepení.

b) montáž madla DA1 a DA2 bodovým lepením.
Pro úsporu poměrně drahých lepidel na plasty je možné lepit madlo v bodech namísto celoplošného nalepení (rozteč bodového lepení cca 30 -50 cm). V místě bodového spoje je třeba obrousit pasovinu na čistou ocel, o ploše cca 30x30mm.

 

Přednosti madla DA2:

 

- barevná stálost

- velmi odolný povrch ve srovnání se dřevěným madlem

- ve srovnání se dřevěným madlem odpadá následná údržba lakováním

- madlo DA2 lze omývat běžnými úklidovými prostředky pro udržení hygieny

 

Madlo do paneláku DA2

 

Madlo do paneláku DA1

 

klíčová slova k článku: plastová madla na zábradlí pro panelové domy, madla do panelových domů, plastová madla na zábradlí pro panelové domy, plastová madla zábradlí akce


ZDk1ZjU